Home Aktualności Michel Moran zdradza tajniki czterech kuchni świata

Michel Moran zdradza tajniki czterech kuchni świata

przez Andrzej
Michel Moran - kuchnia

Jak Włochy to makaron, sery to tylko francuskie, w Grecji próbujemy oliwek, a w Hiszpanii chorizo – to typowe produkty, które kojarzą nam się z tymi krajami. Bogactwo smaków jest jednak o wiele większe. Michel Moran wyjaśnia, czego warto spróbować i jak to wybrać.

– Jeżeli myślimy o kuchni włoskiej, to co jest w niej najważniejsze? Pomidor. Do wyboru mamy wiele rodzajów. Niektóre są typowe do sałatek lub na sosy. Pomidor to chyba najbardziej szlachetny owoc, który używamy jako warzywo – mówi Michel Moran, szef kuchni i restaurator, ambasador „23. Urodzin ze smakiem” MAKRO Polska.

Pomidory warto też sprawdzić przed zakupem. Do sałatek powinny one być jędrne, wtedy nam się nie rozpadną. Gdy robimy sos, lepiej sięgnąć po pomidory, które mają słodki smak.

Hiszpanie natomiast uwielbiają figi. Ciekawą odmianą figi jest opuncja, która nie rośnie na drzewie, tylko na kaktusie. Owoc ten nazywany jest także figą kaktusową, jest słodki i ma lekko kwaśny posmak.

– Figi możemy jeść nie tylko na surowo. Można je dodać do sałatek, sosów. Ja uwielbiam robić comber jagnięcy z figami – opowiada Michel Moran i dodaje – Jak sprawdzić czy owoce są dojrzałe, smaczne i słodkie? Możemy ich dotknąć, ale bardzo delikatnie. Jeżeli są twarde, to oczywiście nie nadają się.

Grecja słynie z owoców morza, ryb, ale także serów. Pierwszym skojarzeniem jest oczywiście feta, która stanowi doskonałe uzupełnienie sałatek. W Grecji sery podaje się także zapiekane lub stosuje się jako składnik w gotowanych daniach.

Kolejny kraj to Francja, w której sery nie są jedynym przysmakiem. Michel Moran poleca spróbować owoców morza:

– Na północy kraju bardzo popularne są mule. Francuskie owoce morza są bardzo smaczne, a ich bogactwo niesamowite – dodaje szef kuchni.

Wypowiedź: Michel Moran, szef kuchni i restaurator, ambasador „23. Urodzin ze smakiem” MAKRO Polska

Źródło: Newsrm.tv

related articles

Napisz komentarz