Home Aktualności Świeża ryba? Zamów przez internet

Świeża ryba? Zamów przez internet

przez Andrzej
świeża ryba

Przyzwyczailiśmy się do tego, że przez internet kupujemy książki, gry, kosmetyki, a nawet niektóre produkty spożywcze. Ale ryby? Teraz smacznego i świeżego karpia czy pstrąga również można zamówić online. Wystarczy skorzystać ze sklepu internetowego Dobreryby.pl, by w ciągu maksymalnie 24 godzin od momentu jego złowienia trafił na nasz stół. Wszystko to wygodnie i ekspresowo, a co najważniejsze – zdrowo, bo ryby te pochodzą z Borów Tucholskich – jednego z najczystszych zakątków Polski.

Polak zjada średnio tylko 11-12 kg ryb w ciągu roku. Daleko nam do rekordzistów – Portugalczyk spożywa ich ponad 50 kg, a Japończyk – nawet 100 kg rocznie. Jednak z roku na rok coraz częściej goszczą one na naszych stołach. Jeśli mielibyśmy wybierać, to zapewne każdy z nas chciałby móc wybrać się o świcie na plażę czy do gospodarstwa rybackiego i kupić świeżą rybę bezpośrednio z porannego połowu. Niestety nie wszyscy mamy tę możliwość, więc nasze kroki kierujemy zwykle do tradycyjnego sklepu.

– Oferowane tam ryby mają jednak jeden duży minus – zwykle nawet od kilku dni znajdują się poza morzem czy jeziorem. Dlaczego? Bo najpierw są odławiane, później magazynowane, przewożone, często mrożone, znowu magazynowane, wykładane na półki i dopiero trafiają do naszego koszyka. To wszystko trwa, a w dodatku sprawia, że ryba traci smak. Czy można ją więc nazwać świeżą?

– mówi Włodzimierz Borowczyk, Prezes Zarządu Mikronatura Człowiek sp. z o.o., firmy prowadzącej sklep internetowy DobreRyby.pl – Dlatego jako entuzjaści ryb, doceniający ich walory nie tylko smakowe, ale także zdrowotne, stworzyliśmy miejsce, gdzie możemy kupić towar doskonałej jakości i być pewnym tego, co będzie się jeść czy podawać swojej rodzinie – dodaje.

 

To, co wyróżnia ryby dostępne w tym sklepie online, to nie tylko świeżość i szybkość dowozu, ale także miejsce połowu. Wyobraźmy sobie jeden z najpiękniejszych i najczystszych regionów naszego kraju – Bory Tucholskie. Krystalicznie czyste powietrze i jeziora, liczne rezerwaty przyrody, niczym niezmącony spokój i natura. Nie bez powodu to miejsce nazywamy „zielonymi płucami” Polski. To właśnie tam znajduje się gospodarstwo rybackie, z którego stawów pochodzą ryby oferowane na stronie www.dobreryby.pl.

Jak to działa? Aby kupić świeżą rybę online, wystarczy wejść na stronę internetowego sklepu www.dobreryby.pl i tam zamówić to, na co mamy ochotę. Wygodnie, szybko i bez wychodzenia z domu. Wybór jest naprawdę duży: ryb prosto z połowu, produkty wędzone (wyławiane i wędzone także tego samego dnia) czy przetwory rybne. Po wyłowieniu każdą rybę pakuje się w hermetyczne opakowanie, które następnie umieszcza się w pojemniku ze styropianu wraz z lodem w szczelnych woreczkach. Podczas przesyłki ryba znajduje się wiec w starannie izolowanym „termosie”, dodatkowo zapakowanym w karton, co chroni ją w trakcie transportu i zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachów. Taką paczkę kurier wiezie prosto pod wskazany adres – bez żadnych pośredników. Dzięki temu czas, jaki upływa od połowu do konsumpcji można skrócić do minimum – jest to nie dłużej niż 24 godziny. To sprawia, że ryba jest dużo smaczniejsza.

Oznaczenie UE

related articles

Napisz komentarz