Home Aktualności Oryginalne pomysły na… rosół

Oryginalne pomysły na… rosół

przez Andrzej

Rosół to danie, które nieodmiennie kojarzy się z niedzielnymi rodzinnymi obiadami. Klasyką jest rosół drobiowy, drobiowo-wołowy lub wołowy. I choć zawsze smakuje wspaniale, przywodząc na myśl wspomnienia z dzieciństwa, to jednak czasem masz ochotę jakoś go zmienić. Oto kilka pomysłów na rosół łatwych do wykorzystania w domowej kuchni.

Dodatki

Najprostszym sposobem odmienienia klasycznego rosołu jest dodanie do niego czegoś ekstra. Możesz na przykład makaron zastąpić wytrawnymi naleśnikami pokrojonymi w paseczki albo dodać do zupy pulpeciki lub mini krokieciki z mięsnym farszem. Oczywiście pamiętaj, aby rodzaj mięsa dopasować do rodzaju rosołu, gdyż dodatki do drobiowego muszą być zdecydowanie delikatniejsze.

Rosół z wędzonej kaczki

Prawdziwym zaskoczeniem dla twoich gości będzie rosół z kaczki, w dodatku wędzonej. Znajdziesz w nim bogactwo składników: ziemniaki, duszone podgrzybki, włoszczyznę i karmelizowaną cebulkę. Najważniejsza wśród nich jest jednak kaczka w wersji surowej i wędzonej. Przepis na ten oryginalny rosół znajdziesz w Internecie – po prostu wpisz hasło w wyszukiwarce i kliknij tutaj, gdzie przepis wyda ci się najbardziej apetyczny.

Rosół śląski

Niby rosół jak rosół, a jednak nie do końca. Dzięki połączeniu wołowiny (np. szpondra), cielęciny z kością i drobiowemu korpusowi ma on niezwykle bogaty i wyrazisty smak. Dodatkowo, jak inne potrawy kuchni śląskiej, wzmacnia i szybko dodaje sił.

Bulion rybny

Niekiedy warto zrobić coś naprawdę innego, choćby było to danie niezbyt popularne w naszym kraju. Bulion rybny, choć ciężko go nazwać rosołem, jest równie wartościowy i „stawia na nogi” tak jak klasyczny rosołek babci. Możesz zastosować do niego dowolne dodatki, bądź bardziej tradycyjne, bądź te orientalne. Wszystko zależy od twojego smaku.

Rosół wegetariański

Bulion warzywny, umownie nazwany rosołem, wcale nie musi być nudny i zarezerwowany wyłącznie dla osób, które nie jedzą mięsa. Ale żeby ów bulion nieco urozmaicić możesz dodać do niego np. suszone grzyby i kluseczki z razowej mąki. Pyszny i lekki rosół wegetariański może ukazać się ulgą dla twojego żołądka po sobotnim imprezowaniu.

Jedzenie online

Jeśli jednak żadna z powyższych propozycji nie przypadła ci do gustu, możesz przejrzeć ofertę miejscowych restauracji. Wówczas możesz zamówić sobie z dowozem do domu np. pełen aromatów rosół z chińskiej restauracji. Decyzja należy tylko i wyłącznie do ciebie. Smacznego.

related articles

Napisz komentarz