Home Aktualności Nowoczesne akcesoria kuchenne

Nowoczesne akcesoria kuchenne

przez Andrzej

Kuchnia jest miejscem szczególnym, stanowiącym dla bardzo wielu z nas najważniejsze pomieszczenie w domu. Właściciele mieszkań traktują ją nie tylko w kategoriach użytkowych, ale także towarzyskich i wypoczynkowych.

Kuchnia jest miejscem szczególnym, stanowiącym dla bardzo wielu z nas najważniejsze pomieszczenie w domu. Właściciele mieszkań traktują ją nie tylko w kategoriach użytkowych, ale także towarzyskich i wypoczynkowych. Chociaż nadal jest to przestrzeń kojarząca się bardzo tradycyjnie, projektanci wciąż pragną nadawać jej coraz to nowy, niekiedy wręcz futurystyczny wystrój. Doskonałym uzupełnieniem mebli urządzonych np. na styl industrialny są akcesoria kuchenne, łączące dwa podstawowe wyznaczniki współczesnego designu: funkcjonalność i nowoczesność (functionality & modernity).

Na stronach producentów i dostawców znaleźć można narzędzia przeznaczone do niemal każdej czynności, jaką na co dzień wykonujemy w kuchni. Popularnością cieszą się komplety przyborów z obrotowym stojakiem – ergonomiczne, użyteczne i bardzo miłe dla oka. W zestawie znajdują się m.in. łyżki: cedzakowa, wazowa, do spaghetti oraz szpatuła.

Osobom prowadzącym towarzyski tryb życia z pewnością przyda się karafka z pojemnikiem na lód i zestawem kieliszków – idealna do przechowywania wszelkiego rodzaju trunków, stanowiąca ciekawy element wystroju wnętrz, a ponadto świetna na prezent.

Designerskie akcesoria kuchenne

Właściciele niewielkich przestrzeni docenią z kolei komplety naczyń i zestawy kuchenne wykonane techniką „gniazdową” (przykładowa oferta nowoczesnych akcesoriów kuchennych: http://www.lepukka.pl/katalog/akcesoria_kuchenne.html). Dzięki użytym materiałom zapewniają one duży komfort użytkowania. W zestawie dostępne są przeważnie miarka, mała i duża miska, sitko oraz durszlak. Stabilne uchwyty i podstawa zapobiegają ślizganiu się naczyń, gwarantują higienę i estetyczny wygląd.

W coraz większej liczbie mieszkań na stałe zagościły wazony na zioła, dostępne w różnych wariantach: podwójne, potrójne, poczwórne itd. Minimalistyczny wygląd, jakość wykonania, a także świeży zapach rosnących ziół sprawiają, że wazony te idealnie sprawdzają się w każdej kuchni.

Akcesoriami występującymi w niezliczonej ilości wariantów są młynki do soli i pieprzu. Elektryczne i ręczne, metalowe, plastikowe, drewniane i szklane – to jedynie wybrane rodzaje tych urządzeń. Szeroką ofertę znaleźć można m.in. na stronie jednego z popularnych producentów.

W niewielkich kuchniach idealnie sprawdzają się tzw. organizery, służące do porządkowania akcesoriów i dodatków używanych na co dzień, a więc zarówno sztućców i pojemników, jak również butelek z sosami i przypraw. To jedynie wybrane pomysły na uatrakcyjnienie wystroju kuchni. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej wyobraźni. Obecnie możemy nadawać naszemu najbliższemu otoczeniu wygląd, jaki zapragniemy.

Artykuł powstał dzięki współpracy ze sklepem www.lepukka.pl.

related articles

Napisz komentarz