Home Aktualności Co powinniśmy jeść na śniadanie?

Co powinniśmy jeść na śniadanie?

przez Andrzej
śniadanie - posiłek

Śniadanie to posiłek, o którym czasem zapominamy, jemy je w biegu o przypadkowej porze… a to błąd. Pierwszy posiłek powinniśmy zjeść maksymalnie do godziny po wstaniu. Dobrze zbilansowane śniadanie doda energii na cały dzień. Co w nim powinno się znajdować?

– Pełnowartościowe śniadanie to przede wszystkim od 20 do 25 proc. wartości energetycznej. Dlatego tego jedzenia musimy zjeść dużo. Podstawą śniadania, jak i piramidy żywienia, są produkty zbożowe, które często są unikane przez wiele osób, które myślą, że są one tuczące. Tak nie jest jeżeli są one pełnoziarniste – mówi newsrm.tv Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Nasz pierwszy posiłek może zawierać takie produkty jak: ciemne pełnoziarniste pieczywo, nabiał np. serek wiejski czy chudy twaróg, oraz owoce czy płatki owsiane. Owsiankę można urozmaicić dodając do niej owoce. Nie można też zapomnieć o warzywach. Tutaj ważna jest ich ilość, gdyż plasterek pomidora na kanapce nie liczymy jako warzywo. Powinie to być osobny pojemnik, czy talerz z dużą ilością warzyw i owoców.

Wypowiedź: Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.
Źródło: Newsrm.tv

related articles

1 komentarz

Biobiznes – czy to się opłaca? - Czas na ekologię 27 lutego 2017 - 17:36

[…] sklep będzie również bardziej wiarygodny, gdy będziemy prowadzić np. blog o zdrowej żywności. To wzmocni w odbiorcach przekonanie, że firma jest bardziej wiarygodna a nawet jest ekspertem w […]

Odpowiedź

Napisz komentarz