Home Aktualności Ratunek w potrzebie, czyli sushi z dowozem do domu

Ratunek w potrzebie, czyli sushi z dowozem do domu

przez Andrzej

Leniwe popołudnie. Weekend. Leżysz najspokojniej w świecie na kanapie i oglądasz ulubiony serial. Nagle dzwoni dzwonek do drzwi. W popłochu otwierasz, a za drzwiami – twoje koleżanki, oznajmiające, że przecież umawiałyście się na babski wieczór. Brzmi znajomo? Znów zapomniałaś przygotować przystawki, a twoja lodówka świeci pustkami. Co zrobisz? Jest jedno wyjście… sushi z dowozem do domu!

Jeszcze kilka lat temu takie rozwiązanie byłoby nie do pomyślenia. Kiedy zapraszasz do siebie znajomych, po pierwsze – po prostu o tym nie zapominasz, po drugie – do wieczoru szykujesz się już kilka dni wcześniej. W obecnych czasach, kiedy każdy gdzieś pędzi i za czymś goni, ciężko wszystko spamiętać. Kiedy więc przychodzi upragniony weekend zupełnie się resetujemy. Zapominamy o całym świecie i… o spotkaniach, które planowałyśmy od miesięcy.

Całe szczęście współczesna cywilizacja ma też swoje ogromne zalety. Jedną z nich jest jedzenie na telefon. O przepraszam – właściwie to na telefon i przez specjalne portale internetowe, na których możesz znaleźć przysmaki właściwie każdej kuchni dostępnej w twoim mieście. Ogłaszają się tam restauracje, pizzerie i bary, oferując swoim klientom najwyśmienitsze potrawy z dowozem do domu. – To dobre rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych ludzi. Sam nie zawsze mam czas i chęci, by po powrocie do domu coś jeszcze przygotowywać – mówi sushi master z restauracji sushi-tokyo.pl w Poznaniu.

Wybór jest ogromny i nie musimy ograniczać się już do pizzy czy szerzej rozumianej kuchni włoskiej. Każda szanująca się restauracja otwiera się na tego rodzaju współpracę w klientem. Także te, które do tej pory nie kojarzyły się z kuchnią „na telefon”. Do nowości należy więc sushi z dowozem. Gotowe zestawy (a także możliwość skomponowania swojej ulubionej mieszanki), w różnych opcjach cenowych i smakowych to doskonałe rozwiązanie na spotkanie z przyjaciółkami czy alternatywną kolację we dwoje w domowym zaciszu. Smacznie, zdrowo i świeżo – czego chcieć więcej?

W polskim społeczeństwie panuje jednak przekonanie, że sushi w restauracji jest dużo lepsze i zdrowsze niż gotowe zestawy sushi do kupienia w pudełku. – Nie sposób nie przyznać im części racji. Warto jednak zaznaczyć, że również w sklepowych lodówkach znajdą się wyborne zestawy, przygotowane z najwyższej jakości składników – podkreśla sushi master z restauracji Sushi Tokyo. Wystarczy uważna lektura etykiety, by odróżnić dobre składniki i uczciwego producenta od tego, którego powinniśmy omijać z daleka.

related articles

Napisz komentarz