Home Aktualności Dlaczego warto wybierać produkty sezonowe?

Dlaczego warto wybierać produkty sezonowe?

przez Andrzej
catering dietetyczny

Czas późnej wiosny i jesieni to znakomita okazja, aby do codziennego jadłospisu włączyć większe ilości owoców i warzyw. Najlepiej zdecydować się na produkty sezonowe, czyli te, które dojrzewają i są gotowe do spożycia w aktualnym okresie. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

  1. Zasady zdrowego odżywiania
  2. Dlaczego produkty sezonowe są najlepsze?
  3. Lokalny targ i dieta pudełkowa, czyli skąd brać produkty sezonowe?

Zasady zdrowego odżywiania

Jedną ze znanych od lat i potwierdzanych przez dietetyków i lekarzy zasad zdrowego odżywiania, jest spożywanie tych warzyw i owoców, które rosną i dojrzewają w bieżącej porze roku. Dlatego też podczas zakupów warto jest wybierać te produkty, na które jest aktualnie sezon i które w sposób naturalny pojawiają się w owym czasie.

Dlaczego produkty sezonowe są najlepsze?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do jedzenia warzyw i owoców w ogóle. Są one skarbnicą cennych witamin i składników odżywczych. Wybierając produkty występujące naturalnie w danej porze roku, mamy pewność, że są one świeże i zawierają dużą zawartość wspomnianych witamin, składników mineralnych oraz substancji biologicznie czynnych. Warzywa i owoce sezonowe, a dodatkowo najlepiej również lokalne, mogą się poszczycić także znakomitym smakiem, zwykle znacznie lepszym od produktów z upraw zagranicznych, mrożonych i transportowanych przez wiele dni, a nawet tygodni. Warto również pamiętać, że warzywa to jedyne produkty, które można (a nawet należy) jeść wręcz w nieograniczonych ilościach.

Lokalny targ i dieta pudełkowa, czyli skąd brać produkty sezonowe?

Wspomniane artykuły najlepiej jest kupować od zaufanych, lokalnych sprzedawców i rolników. Mamy wówczas gwarancję, że kupowane przez nas produkty są świeże, smaczne i pochodzą ze zdrowych, zaufanych upraw. Poza zakupami na lokalnych targowiskach i straganach, produkty sezonowe zapewnia również dieta pudełkowa. Specjaliści opracowujący catering dietetyczny wiedzą doskonale, jak cenne dla zdrowia są produkty sezonowe, dlatego bardzo chętnie i często wykorzystują je w przygotowywanych potrawach. Dzięki temu dania są zdrowe, smaczne i różnorodne. Wybierając catering dietetyczny w sprawdzonej i polecanej firmie, każdego dnia otrzymujemy inne danie z produktami sezonowymi, co sprawia, że ten sposób żywienia z pewnością nam się nie znudzi.

W zależności od firmy oferującej dietę pudełkową, obszar dostarczania potraw może być różny. Przykładowo, polecana firma Eat Fit Catering dostarcza swe produkty na terenie Łodzi i Warszawy, ale z pewnością również w innych miejscowościach można znaleźć godnych uwagi sprzedawców.

related articles

Napisz komentarz